مراقبه شمع در کانون یوگا حضور کرج

با روش مراقبه روی شمع ذهن خود را کنترل و رها کنید. با یادگیری این تکنیک به آرامش ذهنی برسید.

روش مراقبه روی شمع

فاصله شمع تا چشمها باید نه چندان دور و نه چندان نزدیک باشد باید به اندازه ای باشد که هنرجو احساس راحتی نماید معمولا 20 تا 30 سانت فاصله معمولی می باشد و در ارتفاع سطح چشم.
فضای اتاق کاملا تاریک و بی صدا باشد و اگر ناچار به تحمل صدای بیرون و ناخواسته می باشید از یک موسیقی لایت و ملایم بدون کلام استفاده کنید.
هنگام خیره شدن به شعله شمع ستون فقرات باید عمود و بی حرکت باشد.

مراقبه شمع در یوگا حضور کرج
تمرکز روی شعله شمع از ده دقیقه شروع شده و تا نیم ساعت می توان ادامه داد اما برای ایتدای کار این زمان را به ۵ دقیقه تقلیل دهید
هنگام خیره شدن به شعله شمع فکر باید متمرکز باشد و شخص به هیچ چیز فکر نکند با دقت و توجه تمام مراقبت و مواظب شعله شمع باشد.
صرفاً به شعله و آتش نگاه نکنید. بلکه فضای پیرامون شعله را که به صورت هاله ای روشن، دور تا دور شمع دیده می شود نگاه کنید.
هروقت چشمها آب افتاد و یا خسته شدند باید برای مدت ۱ تا ۲ دقیقه بسته شوند و درحال بسته بودن چشمها، باید شعله شمع تصور شود، یعنی با چشمهای بسته شعله را تصور کنید، بعد از چند دقیقه دوباره چشمها را باز کنید و به شعله شمع خیره شوید، بدون اینکه فکری وارد مغز شما شود.
هنگام تمرکز روی شعله شمع، ماهیچه های صورت، زیر گلو و گردن باید کاملاً شُل و وانهاده باشد، دندانها نباید بهم فشار وارد آورند، فک پائین باید کاملاً شل و وانهاده باشد.
ضمنا با روش نفس شکمی از طریق بینی و نسبتا عمیق تمرکز را ادامه دهید.

هدف نهایی کنترل و رهایی ذهن می باشد.

کانون یوگای حضور در کرج در تلاش است تا با برگزاری کلاسهای یوگا در بالاترین سطح از کیفیت حس خوب زندگی را به شما عزیزان بازگرداند.

مطالب مرتبط

دوره های مراقبه (مدیتیشن)

دوره پرانایام (تمرینات تنفسی)

دوره های یوگا خنده

دوره های یوگا صورت

تمرینات یوگا آساناها

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

مراقبه شمع در کانون یوگا حضور کرج
5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو