چگونه حجم ریه خود را با یوگا افزایش دهیم

تنفس صحیح و ورود هوای کافی به بدن باعث اکسیژن رسانی مناسب به ارگان های داخلی و در نتیجه شادابی و سرزندگی آنها می شود. عضلات بدن در اثر کم کاری ضعیف می شوند و نمیتوانند عملکرد  مناسب را از خود نشان دهند. ریه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستتند. اگر بخواهیم در طول زندگی ریه هایی با کارایی مناسب داشته باشیم باید مراقبشان باشیم و با حرکات صحیح کارایی آنها را بالا ببریم.

اندازه ریه هر انسان متناسب با اندازه جثه اوست و اگر با تمام ظرفیت عمل نکند، یک بخش از وجود او ناهماهنگ عمل خواهد کرد و رشد طبیعی نخواهد داشت ( عضلات، احساسات، ذهن) همانند اتومبیلی که اگر هوا به میزان کافی دریافت نکند موتور درست کار نخواهد کرد و قدرت کافی نخواهد داشت. در نتیجه نیازمند آن هستیم که با انجام آسانا ها بدن را به اصطلاح باز و آماده کنیم. با انجام حرکات خم به عقب، سرشانه ها را اصلاح کنیم و حجم قفسه سینه را افزایش بدهیم، با انجام کشش های پهلو دنده ها را منعطف کنیم فضای بین دنده ها را افزایش دهیم، تمرین های قایق و پل انقباض های شکم و دیافراگم را بر طرف کنیم و آگاهی و کنترل را به آن ناحیه بیاوریم، تا در هر دم و بازدم تمام حجم ریه پر و خالی شود.
در واقع می توان گفت یکی از مهم‌ترین وظایف آسانا ، ایجاد آمادگی جهت پرانایاما است.

کانون یوگای حضور در کرج در تلاش است تا با برگزاری کلاسهای یوگا در بالاترین سطح از کیفیت حس خوب زندگی را به شما عزیزان بازگرداند.

مطالب مرتبط

دوره های مراقبه (مدیتیشن)

دوره پرانایام (تمرینات تنفسی)

دوره های یوگا خنده

دوره های یوگا صورت

تمرینات یوگا آساناها

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

چگونه حجم ریه خود را با یوگا افزایش دهیم
چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو