درد مچ دست نشانه چیست

اگر شبها دچار درد در مفصل مچ خود هستید و یا انگشتان دستتان دچار خواب رفتگی، بی حسی و گزگز و مورمور یا سوزن سوزن شدن می شوند حتماْ این مطلب را بخوانید.

آسیبهای خود را جدی بگیرید

با انجام حرکات اصلاحی به بهبود و جلوگیری از بروز آسیبهای خود کمک کنید

علائم سندرم تونل مچ دستي

بيماران اكثرا” از خواب رفتگي ،‌بي حسي و گزگز و مورمور يا سوزن سوزن شدن انگشتان در قلمرو عصب دهي عصب مديان (شكل 2 ) شكايت دارند. بسياري از بيماران نيز از درد مچ دست در شب يا پس از كارزياد با دست يا انگشتان شاكي هستند و يا از خواب رفتن شديد دست و انگشتان توام با درد و ناراحتي شبانه كه منجر به بيدار شدن از خواب ميشود رنج مي برند به حدي كه مجبورند با تكانهاي مكرر دست و يا مالش آن، اين احساس ناراحتي را موقتا” رفع نموده و مجددا” بتوانند بخوابند.
در موارد پيشرفته بيماري، ضعف انگشتان شست و اشاره توام با لاغري عضلات مربوطه رخ ميدهد و منجر به سقوط اشياء از دست مي گردد. در پاره‌اي موارد بيمار از درد ساعد، آرنج يا شانه به تنهائي ، ممكن است شاكي باشد و يا درد مچ دست ممكن است به هر منطقه‌اي از اندام فوقاني ( از گردن تا نوك انگشتان) ارجاع داده شود زيرا عصب مديان از ريشه‌هاي عصبي گردنC6 تا T1 عصب دريافت مي كنند.

يكشنبه و سه شنبه ساعت ٨ تا ٩ صبح در كانون يوگا حضور
با مربيگري خانم تكلو عزيز

کانون یوگای حضور در کرج در تلاش است تا با برگزاری کلاسهای یوگا در بالاترین سطح از کیفیت حس خوب زندگی را به شما عزیزان بازگرداند.

مطالب مرتبط

دوره های مراقبه (مدیتیشن)

دوره پرانایام (تمرینات تنفسی)

دوره های یوگا خنده

دوره های یوگا صورت

تمرینات یوگا آساناها

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

درد مچ دست نشانه چیست
چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو