درمان ام اس با یوگا

به گفته محققان یکی از دلایل اصلی بیماری ام اس استرس هایی است که به شخص وارد می شود. در طرف مقابل یوگا متشکل از حرکاتی است که هدف اصلی آن آرامش ذهن و بیرون ریختن افکار منفی و استرس زا از ذهن است.

یوگا برای ام اس

فعالیت بدنی بسیار برای افرادمبتلا به ام اس حیاتی است و یوگا در مدیریت و کنترل این بیماری به عنوان یک رشته تحقیقی- کاربردی می تواند آموزه های مهمی داشته باشد

فوایدوضعیتهای خاص

یوگا(یاآساناها) حرکات تنفسی (یا پرانایام)و مدیتیشن برای افزایش آگاهی نسبت به بدن- رهایی ازانقباض عضلات- افزایش انعطاف پذیری و قوای بدن- غلبه بر خستگی- افزایش تحمل حرارت ودمای بالا- تقویت گردش خون و عملکردارگانهایی چون مثانه و روده بزرگ و در نهایت کنترل استرس و احساس بهبودی بسیار مثمرثمر است.

بطورکلی در همه آساناها هدف اصلی ما افزایش آرامش و کاهش خستگی میباشد.

این حرکات کمک میکندتا فردمبتلابه ام اس در مراحل اولیه بهتر بر استرس خود غلبه نماید و به تعادل بیشتری دست یابد

در آساناها خستگی و کمبود انرژی در این بیماران برطرف میگردد. در تنفسهای خاص به دلیل اکسیژن گیری بیشترو دفع گازدی اکسیدکربن از ریه ها و بافت ها- احساس انبساط خاطر برای این بیماران بوجود میآید.
در مدیتیشن نیز حالات شعف- سبکی- رهایی درونی- کاهش نگرانی و اضطراب وافسردگی- حس اعتماد به نفس و همچنین حضوردر لحظه تحت تاثیر قرار میگیرد.

کانون یوگای حضور در کرج در تلاش است تا با برگزاری کلاسهای یوگا در بالاترین سطح از کیفیت حس خوب زندگی را به شما عزیزان بازگرداند.

مطالب مرتبط

دوره های مراقبه (مدیتیشن)

دوره پرانایام (تمرینات تنفسی)

دوره های یوگا خنده

دوره های یوگا صورت

تمرینات یوگا آساناها

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

درمان ام اس با یوگا
چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو